بانک‌ها برای تلاطم بازار مسکن کمر همت بستند

عبدالجلال ایری ، با اشاره به ضرورت عرضه واحدهای خالی مسکونی به بازار گفـت: یکی راه های اصلی برای مدیریت بازار مسکن ، افزایش عرضه است که این مهم از دو طریق افزایش ساخت و ساز و جلوگیری از احتکار مسکن محقق می‌شود.

نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن، بندرگز و گمیشان در مجلس در ادامه با اشاره به تلاش‌‍های دولت برای ساخت مسکن و تحقق شعار تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی عنوان کرد: دولت در حال تلاش است تا برنامه های خود را برای افزایش عرضه عملیاتی کند، البته که هنوز از اهداف تعیین شده فاصله داریم و باید در برخی از رویه‌ها اصلاح‌های صورت بگیرد.

وی با اشاره به ضرورت بهره گیری از توان شرکت های دانش بنیان و شرکت های خارجی برای افزایش سرعت ساخت و ساز اظهار کرد: چند ماه دیگر به پایان سال ۱۴۰۲ می‌رسیم و دولت باید گزارش دهد در این مدت سکان داری چه تعداد مسکن ساخت و عرضه کرده است و البته تمامی آمارها باید فارغ از مساکن نیمه تمام مهر و اقدام ملی باشد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شوراس اسلامی اظهار کرد: بخش عمده ای از واحدهای خالی، در اختیار بانک هایی بوده که در برابر تسهیلات مسکن هم مقاومت دارند و همه جوره کمر همت بستند تا بازار مسکن را به نابودی بشکانند و وضع را از این هم بدتر کنند. در این صورت دولت و به صورت مشخص رئیس جمهور باید با جدیت با این بانک‌ها و اقدامات خودخواهانه آنها برخورد کند.