دلایل افزایش قیمت آپارتمان‌ نوساز در تهران مشخص شد

همزمان با افزایش عرضه خانه های نوساز در بازار مسکن تهران، قیمت ها به میزان قابل توجهی بالا رفته است که دلایل مختلفی دارد.

به گزارش نبض بازار، قیمت مسکن در بازار سال‌هاست که دچار افزایش شده است و این اتفاق خود عاملی برای رود در بازار مسکن است. اما با این وجود همچنان تقاضا برای خرید واحدهای مسکونی توسط قشر متوسط به بالا وجود دارد.

در این بین بازار مسکن شهر تهران با افزایش محسوس عرضه آپارتمان‌‌‌های نوساز روبه‌رو شده است.

ظرف چند روز اخیر تعداد سازنده‌‌‌هایی که به قصد فروش یک یا حداکثر دو واحد مسکونی تکمیل شده از یک پروژه ساختمانی وارد بازار مسکن شده‌‌‌اند، رو به افزایش بوده است. البته این گزاره به منزله غلبه فایل‌‌‌های نوساز در بازار فروش مسکن پایتخت نیست، اما افزایش این فایل‌‌‌ها از نگاه جست‌‌‌وجوگران و واسطه‌‌‌های ملکی یک واقعیت غیر‌قابل انکار است.

دلایل افزایش قیمت آپارتمان نوساز در تهران

فعالان بازار مسکن معتقدند دو عامل موجب افزایش تمایل به فروش واحدهای تکمیل شده از سوی سازنده‌‌‌ها شده است که یکی به فرارسیدن فصل خرید زمین یا انعقاد قراردادهای مشارکت در ساخت در نیمه دوم سال بازمی‌گردد. علت دوم نیز نزدیک شدن به سررسید چک‌‌‌های پرداختی بابت هزینه خرید تجهیزات ساختمان‌‌‌های اخیرا تکمیل شده سازنده‌‌‌هاست.

به هر روی آنچه بدیهی است این است که آپارتمان‌‌‌های نوساز به کمیابی چند ماه اخیر نیستند و خرید آنها با توجه به افزایش فایل‌‌‌های این گروه سنی راحت‌‌‌تر به نظر می‌‌‌رسد. البته مشکل قیمت همچنان پیش روی متقاضیان تملک آپارتمان‌‌‌های نوساز وجود دارد، طوری که اغلب نوسازهای فروشی در حال حاضر با قیمت‌های به اصطلاح «قرمز» و بالاتر از متوسط قیمت مورد انتظار خریداران فایل شده‌‌‌اند.

پس اگر جزو متقاضیان خرید آپارتمان های نوساز در تهران هستید، با آگاهی از دلایل افزایش قیمت نسبت به سرمایه گذاری و خرید ملک قدم بردارید.