خرید آپارتمان مسکونی در گران‌‌‌ترین منطقه تهران چقدر هزینه دارد؟+ جدول

مثل اغلب نواحی بازار مسکن پایتخت، در منطقه یک هم قیمت‌های پیشنهادی درج‌شده در فایل‌‌‌های فروش حکایت از برقراری آرامش نسبی در این بخش از بازار دارد.

خرید آپارتمان مسکونی در گران‌‌‌ترین منطقه تهران چقدر هزینه دارد؟+ جدول

به طور معمول وقتی اولین متغیرهای موثر بر بازار مسکن جهت افزایشی پیدا می‌کند، یکباره حجم قابل‌توجهی از تقاضای سرمایه‌‌‌ای روانه این بازار می‌شود و نظم معمول را بر هم می‌‌‌زند. به دنبال این هجوم از ناحیه سرمایه‌گذاران ملکی به بازار، معمولا سرعت رشد قیمت مسکن افزایش پیدا می‌کند و التهاب در این بازار حاکم می‌شود.

به گزارش دنیای اقتصاد، این همان اتفاقی است که در فاصله ماه‌‌‌های دی تا فروردین در بازار مسکن شهر تهران رخ داد و موجب شد ماه به ماه سطح قیمت‌های پیشنهادی افزایش محسوس پیدا کند. هرچند در این مدت آمار رسمی از تغییرات قیمت مسکن در معاملات قطعی منتشر نشده اما از طریق فایل‌‌‌های فروش عرضه شده در موتورهای جست‌‌‌وجوی آگهی ملکی می‌توان تا حدودی به میزان افزایش قیمت مسکن پی برد.

پس از مقطع پرالتهابی که به آن اشاره شد، از اردیبهشت ماه به دنبال برقراری ثبات نسبی در بازار ارز، قیمت‌های پیشنهادی در بازار مسکن نیز در مسیر کاهش قرار گرفت و این وضعیت در خرداد ماه نیز ادامه داشت.

بررسی قیمت‌های پیشنهادی فروش در گران‌‌‌ترین منطقه بازار مسکن تهران حکایت از آن دارد که روند تخلیه حباب قیمتی ایجاد شده پس از افزایش مقطعی تقاضای سرمایه‌گذاری ملکی در زمستان پارسال، همچنان ادامه دارد، اما سرعت کاهش قیمت مسکن در منطقه یک در ماهی که گذشت پایین‌‌‌تر از خرداد و اردیبهشت بوده است.

بررسی سطح قیمت پیشنهادی فروش تازه‌‌‌ترین فایل‌‌‌های عرضه شده به بازار مسکن منطقه یک حکایت از درجا زدن برخی قیمت‌ها و افت جزئی برخی دیگر از آنها دارد.

در جدول زیر قیمت‌های پیشنهادی برای فروش آپارتمان‌های مسکونی در منطقه یک تهران را می‌بینید.

جدول قیمت خانه در منطقه یک تهران