صفحه اصلی / اخبار عمومی / معضل رکود مسکن تا کی ادامه خواهد داشت؟!!؟

معضل رکود مسکن تا کی ادامه خواهد داشت؟!!؟

82361715-71277462

رکود در بازار مسکن از مسائلی بوده که حتی مجلس نیز به آن توجه دارد

در برنامه ای رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران حسام عقبایی از رونق مسکن تا حدودی خبر داد

عقبایی تاکید کرد با توجه به تعطیلات ابتدای سال و بعد از آن انتخابات  و اینکه شروع معاملات در خرداد شروع خواهد شد بیان کرد با وجود فرا رسیدن ماه رمضان که همیشه در این ماه با کاهش معاملات مواجه میویم اما به نسبت پارسال از رشد خوبی در انجام معاملات مسکن مواجه بودیم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت رشد البته در امسال با وجود بهتر بودن از پارسال در حد جهش قیمتها نخواهد بود و قیمتها طبق رشد تورم میانگین کشور خواهد بود.

بعد از شنیدن نظر آقای عقبایی به نظر میرسد مسئله مسکن ریشه در مسائل زیادی دارد. سالانه ۶۵۰ هزار خانوار جدید تشکیل می شوند و ۲۵۰ هزار واحدهم در بافتهای فرسوده نیاز به نوسازی دارند .آیا با تسهیلاتی که ارائه می شود می توان نیازهای کشور را تامین کرد ؟

ما از طرفی با رشد قیمت تمام شده مسکن مواجه هستیم و افراد فاقد مسکن با توجه به درآمدشان و وامی که سیستم بانکی با سود و  اقساط بالا مانع از ریسک در خرید مردم میشود، با توجه به اقساط بالا و بیکاری و درآمد مردم آورده و وام شاید ۵۰ درصد قیمت مسکن را تامین نماید .

ظاهرا مسکن تا زمانی که در آمد و بیکاری شرایط مناسبی پیدا نکند بطوریکه هم با وام بتوان قسمت عمده ای از قیت مسکن را تامین نمود و مهمتر اینکه با توجه به درآمد توان دادن اقساط توسط این قشر از مردم تامین نشود رکود در مسکن همچنان وجود خواهد داشت.