ادامه افزایش فایل‌‌های فروش در بازار مسکن

به نظر می‌‌رسد بازار مسکن با وجود رکود سنگین در حال آماده شدن برای ورود به شرایط ویژه «شب عید» است. بازار مسکن به شکل سنتی هر سال در ماه‌های بهمن و اسفند رونق نسبی را تجربه می‌کند و تعداد معاملات ماهانه نسبت به ماه‌های پیش از آن افزایش پیدا می‌کند.

امسال نیز با توجه به توالی رکود در همه ماه‌های سپری شده از فروردین تا آذر، شرایط کلی بازار مسکن رکودی بوده است اما احتمال افزایش فروشنده‌ها می‌تواند تا حدی روی میزان تقاضای خرید مسکن در ماه‌های پیش رو اثر بگذارد و موجب شود بازار مسکن شب عید همچون هر سال اندکی گرم‌‌تر از ماه‌های قبل از آن سپری شود.

واسطه‌های ملکی می‌گویند تعداد خریداران حاضر در بازار و متقاضیان در حال جست‌وجو نیز در روزهای اخیر افزایش جزئی داشته اما این فروشنده‌ها هستند که تعدادشان به مراتب بیشتر از خریداران است و به همین خاطر اکنون در بازار، دست برتر در معاملات به لحاظ قدرت چانه‌زنی در اختیار خریداران است.

داده‌های دریافت شده از بازارهای نیازمندی‌‌های آنلاین معتبر نیز حاکی از افزایش بیش از ۱۰ درصدی فایل‌‌های فروش در آذر ماه نسبت به آبان است و دامنه انتخاب متقاضیان مسکن در روزهای رکودی قدری بهبود پیدا کرده است.

blog_posts style=”normal” columns=”3″ columns__md=”1″ auto_slide=”6000″ cat=”28″ posts=”100″ readmore=”ادامه اخبار” readmore_color=”alert” readmore_style=”underline” readmore_size=”small” show_date=”false” image_height=”56.25%” image_hover=”zoom”]