از کاهش نقدینگی تا رونق معاملات معاوضه ملک در اهواز

حسین نوذری در خصوص وضعیت بازار مسکن در اهواز اظهار کرد: قیمت مسکن نسبت به چند ماهه اخیر تغییر و تحولی نداشته است اما در این شرایط، معاملات در بازار مسکن تقریبا قفل شده و این بازار در رکود قرار دارد.

وی با اشاره به بالا بودن قیمت رهن و اجاره مسکن در اهواز افزود: رهن و اجاره مسکن انجام می‌شود اما به دلیل اعمال محدودیت‌های کرونایی مبنی بر تمدید خودکار قراردادها، تعداد واحدهای اجاره و رهن کاهش یافته است و به این دلیل، با افزایش قیمت رهن و اجاره روبه‌رو شده‌ایم.

نوذری با اشاره به اینکه قیمت مصالح ساختمانی و هزینه پروانه ساختمان بالا است، بیان کرد: قیمت ساختمان‌ها با وجود افزایش‌های پیاپی قیمت مصالح، قیمت ارزانی دارد.

وی تصریح کرد: مردم در انتظار نتیجه مذاکرات برجام هستند و این موضوع در بازار مسکن، تاثیر روانی گذاشته است. در این شرایط خریداران در انتظار کاهش قیمت‌ها هستند و از سوی دیگر اکثریت فروشندگان فکر می‌کنند قیمت‌ها بیشتر می‌شود و به همین دلیل معامله‌ای انجام نمی‌دهند؛ در این بین، هرکس بازار را به نفع خودش می‌بیند.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک اهواز گفت: نقدینگی در بازار به حداقل رسیده است و به دلیل کاهش نقدینگی، اندک معاملاتی که انجام می‌شود نیز غالبا به صورت تهاتر و معاوضه املاک است.

blog_posts style=”normal” columns=”3″ columns__md=”1″ auto_slide=”6000″ cat=”28″ posts=”100″ readmore=”ادامه اخبار” readmore_color=”alert” readmore_style=”underline” readmore_size=”small” show_date=”false” image_height=”56.25%” image_hover=”zoom”]