کلاهبرداری ۱۰۰ میلیاردی با فروش ۸ آپارتمان

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری و انهدام باند ۴ نفره جعل اوراق و کلاهبرداری ۱۰۰ میلیاردی در این زمینه، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه “کیانوش ناصری” اظهار کرد: پانزدهم مهرماه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی مراجعه و ابراز داشت، در شغل ساختمان سازی فعالیت دارم و در یکی از پروژه ها در نزدیکی محل سکونت خویش اقدام به ساخت و تجهیز یک واحد آپارتمان چهار طبقه هشت واحدی کردم که بعدا متوجه شدم همه واحدها توسط شخصی به نام «علی» و با همدستی کارمند دفترخانه ای در جنوب کشور با وکالت نامه جعلی کلیه واحدها به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد تومان را به فروش رسانده است.

وی ادامه داد: ماموران دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری وارد عمل شده و پس از جمع بندی سرنخ ها موفق می شوند «علی» را شناسایی کنند، پس از هماهنگی های قضائی، وی دستگیر شد و اظهار داشت با همدستی ۳ نفر به نام های «سلیمان»، «باقر» و «کریم» اقدام به سندسازی و جعل وکالتنامه با همکاری دفترخانه ای در جنوب کشور کرده و هشت واحد آپارتمان متعلق به شاکی را به فروش رسانده است.

ناصری اظهار داشت: با همکاری «علی» هویت سایر متهمان شناسایی و تصاویرشان به رویت شاکی رسید که وی اعلام کرد «سلیمان» را می شناسد و همان شخصی است که ملک مذکور را به صورت مشارکتی با وی ساخته است، کارآگاهان در ادامه متوجه می شوند سلیمان قبل از پایان پروژه، شاکی را با همدستی “باقر و کریم” ربوده و پس از بیهوش کردن او اثر انگشت شاکی را پشت چند برگ قولنامه زده که پرونده ای به اتهام آدم ربایی در اداره ۱۱ پلیس آگاهی مطرح است و سلیمان هم اکنون در بازداشت به سر می برد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان افزود: کارآگاهان با اقدام به موقع موفق می شوند «باقر» را نیز دستگیر کنند که وی نیز به جرم خود اعتراف کرد؛ پرونده به همراه متهمان برای سیر مراحل قانونی، در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته و دستگیری «کریم» در دستور کار قرار دارد.

blog_posts style=”normal” columns=”3″ columns__md=”1″ auto_slide=”6000″ cat=”28″ posts=”100″ readmore=”ادامه اخبار” readmore_color=”alert” readmore_style=”underline” readmore_size=”small” show_date=”false” image_height=”56.25%” image_hover=”zoom”]