پیش بینی قیمت طلا در ۲۸ مهر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در بازار امروز اونس جهانی طلا صعودی شد و به نرخ ۱۷۸۲ دلار رسید. قیمت دلار در بازار امروز روند افزاشی داشت و افزایش دو عامل اصلی و موثر در بازار طلا و سکه موجب افزایش قیمت طلا و سکه در بازار امروز شد.

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز به یک میلیون و ۱۴۶ هزار تومان افزایش پیدا کرد. قیمت مثقال طلا چهار میلیون و ۹۶۵ میلیون تومان اعلام شد.

قیمت سکه در بازار امروز صعودی شد و در سایت اتحادیه طلا با قیمت ۱۱ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان ثبت شد. در بازار آزاد نرخ سکه ۱۱ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان اعلام شد.

ادامه شوک اوراق خزانه به طلا

قیمت طلا صبح روز دوشنبه در بازارهای جهانی کاهش یافت. اما تا زمان ثبت این گزارش به هزار و ۷۶۸ دلار بازگشت. بازدهی اوراق خزانه‌داری ایالات‌متحده به غیر از اوراق ۳۰ ساله، افزایشی بود و همین موجب شد‌ مسیر طلا برای شروع افت در ابتدای هفته هموارتر شود. بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا در روز دوشنبه با رشدی ۲ واحدی (هر واحد رشد برابر ۰۱/ ۰ درصد است) به بیش از ۶/ ۱ درصد رسید.

این رشد در اثر انتظارات ناشی از انتظار برای شاخص بازار مسکن ایالات‌متحده رخ داد. در این میان دلار نیز روند صعودی به خود گرفت و بر افت ارزش اونس جهانی دامن زد. شاخص دلار آمریکا که ارزش آن را در برابر ارزهای یورو، ین ژاپن و پوند انگلیس، دلار کانادا، کرون سوئد و فرانک سوئیس نشان می‌دهد در روز دوشنبه با رشدی ۱۶/ ۰ درصدی به بالای ۹۴ واحد رسید.

اما در ادامه روز با افت اندکی در بازدهی اوراق خزانه‌داری و بازگشت دلار به زیر ۹۴ واحد، طلای جهانی تمام ضررهای روز خود را جبران کرد و به مرز هزار و ۷۷۰ دلار نزدیک‌تر شد. برخی از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که به دلیل انتظارات تورمی که در هفته‌های اخیر با انتشار داده‌های اقتصاد ایالات‌متحده ایجاد شده است، نرخ‌های بهره حداقل تا مدتی به‌طور چشم‌گیری افزایش نخواهند داشت و این می‌تواند برای سرمایه‌گذاران در حوزه کامودیتی‌ها به‌ویژه طلا خبر خوبی باشد. اما برخی دیگر از تحلیل‌گران معتقدند که رشدهای اخیر بازار رمزارزها و افت بازار سهام می‌تواند مسیر را برای طلا سخت‌تر کند