راهنمای خرید آهن آلات

انواع محصولات آهنی که در اشکال مختلف تولید می شوند، در ساختمان سازی و صنعت کاربرد دارند.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام آهن رویال، میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، لوله، پروفیل، مش فولادی و شمش از جمله مقاطع فولادی پر کاربرد هستند، در این مطلب سعی داریم به صورت کلی توضیحاتی درباره این مقاطع ارائه دهیم، در صورتی که تمایل به مطالعه مقالات تخصصی در مورد هر یک از محصولات پرفروش بازار آهن دارید، می توانید وارد سایت آهن رویال شده و نام مقطع مدنظر خود را جستجو کنید.

میلگرد

میلگرد پروفیلی تو پر با سطح مقطع دایره‌ای شکل است که عمدتا در ساخت آن فولاد به کار می‌رود و برای استحکام بخشیدن به ساختمان‌ها استفاده می‌شود و نقش مهمی در هنگام لغزش ساختمان به دلایل مختلفی همچون زلزله ایفا می‌کند. میلگرد از لحاظ ظاهری با دو شکل ساده و آج‌دار در بازار دیده می‌شود.

تیرآهن

مهم‌ترین سازه در اسکلت ساختمان‌ها تیرآهن و وظیفه آن حمل و انتقال بار ساختمان است که عموما به دو شکل H و I دیده می‌شود، تیرآهن از دو بخش بال و جان تشکیل شده است، بال به دو ورق موازی گفته می‌شود که روی ورق عمودی به نام جان قرار گرفته است.

پروفیل فولادی

پروفیل فولادی، مقاطع ثابت در طولی معین و از جنس فولاد هستند که در صنایع مختلف، به خصوص صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از پر مصرف‌ترین محصولات فولادی نیز همین پروفیل‌ها هستند که تنوع بسیار زیادی دارند. البته در بازار عموما منظور از پروفیل، بیشتر مقاطع مربع و مستطیل توخالی است اما ما در این مقاله از پروفیل به همان معنای کلی کلمه استفاده کرده‌ایم.

نبشی

نبشی یکی از ملزومات در بحث ساخت‌وساز است. نبشی محصولی فلزی است که از دو ضلع عمود به هم تشکیل شده و به این ضلع‌ها در اصطلاح «بال» گفته می‌شود. از نبشی‌ها برای اتصال بین تیرآهن و ستون استفاده می‌کنند که در ادامه به صورت جامع‌تری کاربردهای آن را توضیح خواهیم داد.

ناودانی

ناودانی یکی از پروفیل‌های با مقطع باز است که در صنعت ساختمانی به کار می‌رود، ناودانی از دو مقطع به نام‌های جان(Web) و بال(Flanges) تشکیل شده است، هر ناودانی یک جان(مقطع افقی) و دو بال(مقاطع عمودی) دارد که به شکل U به یکدیگر متصل شده‌اند. استفاده از این نوع پروفیل، اوایل قرن۲۰ رواج یافت و به سرعت یکی از پرمصرف‌ترین مقاطع ساختمانی شد. رایج‌ترین نوع ناودانی، UPN است که از جنس فولاد ساخته می‌شود و آن را با نام آهن ناودانی می‌شناسند.

مش فولادی

شبکه مش فولادی نوعی توری مشبک فلزی است که از میلگردهای موازی و متقاطع، به منظور مسطح کردن بتن در ساختمان‌سازی و پروژه‌های صنعتی استفاده و موجب استحکام بخشیدن به سازه بتنی می‌شود.

دو نکته مهم هنگام خرید آهن آلات

دریافت بهترین قیمت

طبیعتا هنگام خرید آهن آلات، مثل زمانی که قصد خرید هر نوع محصول دیگری را داریم لازم است از منابع مختلف قیمت کالای مدنظر خود را بپرسیم و ارزیابی کنیم. ضمن اینکه کیفیت هر یک از مقاطع فولادی بسیار اهمیت دارد و هنگام خرید بسیار مهم است که از کارشناسان مجرب راهنمایی دریافت کنیم. برای خرید انواع مقاطع فولادی پرکاربرد مثل میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی، پروفیل، لوله و انواع ورق های فولادی می توانید با می توانید با کارشناسان آهن رویال در تماس باشید و پس از دریافت مشاوره تخصصی با خیال راحت خرید کنید. همچنین چنانچه قصد خرید مواد اولیه را داشته باشید، مجموعه آهن رویال به صورت تخصصی در این زمینه نیز فعال است و برای خرید گندله، آهن اسفنجی، براکت و سایر مواد اولیه آهنی می توانید با کارشناس متخصص مواد اولیه در تماس باشید.

محاسبه وزن آهن آلات

با توجه به اینکه قیمت اکثر مقاطع فولادی بر اساس وزن محاسبه می شود، تسلط به فرمول های محاسبه وزن انواع آهن آلات برای خریدار حائز اهمیت است، حتی اگر فرمول ها را هم از حفظ باشیم بازهم هنگام محاسبه با ماشین حساب ممکن است خطای فردی پیش بیاید، برای رفع این مشکل نیز ما در سایت خود صفحه ای برای محاسبه آنلاین وزن انواع آهن آلات فراهم کرده ایم، بدون نیاز به دانستن فرمول ها کافیست ابعاد مقطع فولادی مدنظر خود را وارد نمایید تا بلافاصله وزن محصول برای شما نمایش داده شود.

ورود به صفحه محاسبه آنلاین وزن آهن آلات در سایت آهن رویال