وزیر مسکن: برای ساخت یک میلیون مسکن از منابع دولتی استفاده نمی‌شود

وزیر راه مسکن و شهرسازی اظهار داشت: برخی می‌گویند ساخت یک میلیون مسکن در سال باعث ایجاد تورم می‌شود این طور نیست چرا که از منابع دولتی برای ساخت آن استفاده نمی‌شود و منابع دیگری برای آن پیش‌بینی کرده‌ایم.

 به گزارش ایلنا، رستم قاسمی در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بازار مسکن به عنوان پیشران اقتصاد است اگر ما بتوانیم در بازار مسکن رونق ایجاد کنیم طبیعتاً در اقتصاد کشور رونق ایجاد می‌شود.

وی افزود: محصولات جدیدی مخصوصاً در حوزه دانش بنیان در این نمایشگاه طرز شده که بسیار باعث خوشحالی و نشان دهنده تحول در صنعت ساختمان است. تکنولوژی و صنعتی‌سازی از اولویت‌های ما در صنعت ساختمان است.

وزیر راه مسکن و شهرسازی تصریح کرد: قیمت و سرعت دو مورد از ضروریات بخش مسکن است و سعی می‌کنیم به سرعت به آن دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به برنامه ساخت یک میلیون مسکن در سال گفت: برخی می‌گویند ساخت یک میلیون مسکن در سال باعث ایجاد تورم می‌شود این طور نیست چرا که از منابع دولتی برای ساخت آن استفاده نمی‌شود و منابع دیگری برای آن پیش‌بینی کرده‌ایم. اقدامات و زیرساخت‌هایی برای جهش در حوزه مسکن ایجاد شده است.