کرمانشاهیان مراقب کلاهبرداران سایت‌های رهن و اجاره املاک باشند

با توجه به شروع فصل تابستان و پایان سال تحصیلی شاهد این هستیم که خانواده‌ها به سایت‌های واسط مراجعه و اقدام به مشاهده آگهی‌های اجاره و یا فروش مسکن می‌کنند که امر باعث شده که افراد کلاهبردار وارد این مقوله شوند و منازلی که وجود خارجی نداشته و یا اینکه به خودشان تعلق ندارد را در معرض اجاره و یا فروش زیر قیمت قرار دهند.

وی افزود: همیشه در فصل تابستان شاهد مراجعه افراد زیادی برای اجاره یا خرید مسکن به مشاورین املاک هستیم که این کار با به وجود آمدن سایت‌های واسطه‌گر اینترنتی که صاحبان مسکن، املاک خود را در آن درج می‌کنند، متحول شده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه تصریح کرد: متأسفانه برخی از مجرمین با سوء‌استفاده از بستر ایجادشده توسط سایت‌های واسطه‌گر و حجم انبوه آگهی‌های اجاره و یا فروش املاک در این سایت‌ها از غفلت کاربران سوء‌استفاده کرده و اقدام به درج آگهی جعلی که معمولاً دارای قیمت‌های وسوسه‌انگیز و زیر قیمت بازار است می‌کنند.

کسانی بیان کرد: خانواده‌ها با مشاهده قیمت مناسب و امکانات بالایی که توسط فروشنده املاک اعلام‌شده وسوسه شده و اقدام به پرداخت بیعانه و یا حتی تمامی مبلغ درج‌شده می‌کنند که پس از واریز وجه نیز فرد کلاهبردار نیز پس از دریافت وجه تلفن خود را از دسترس خارج کرده و پاسخگو نخواهد بود.

وی توصیه کرد: شهروندان گرامی توصیه می‌کنیم قبل از مراجعه حضوری و مشاهده ملک به فروشنده مبلغی را تحت عنوان بیعانه پرداخت نکنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: گاهی خریداران با دریافت مشخصات هویتی و یا بانکی فرد درج کننده آگهی تصور می‌کنند می‌توانند با خیال راحت پیش‌پرداخت را واریز کنند اما این دلیل کافی برای اعتماد به افراد نیست و برای انعقاد هرگونه قرارداد باید به مشاورین املاک مراجعه کرد.

کسانی ادامه داد: شهروندان کرمانشاهی در صورت مواجهه با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir و یا با شماره تماس ۰۸۳۲۱۸۲۳۱۷۸ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا گزارش کنند.