سود ۳۰۰درصدی سازندگان مسکن

به گزارش بازار ساختمان به نقل از اقتصاد آنلاین، اسماعیل حسین زهی درباره قیمت لجام گسیخته ساخت و ساز در کشور ، اظهار کرد: درست است که فولاد به ارز وابستگی دارد اما نه در حدی که عده ای به این بهانه قیمت ها را بالا برده اند.

وی افزود: قیمت تمام شده فولاد حداکثر کیلویی ۴۲۰۰ تومان است اما به قیمت ۱۲ هزار تومان فروخته می شود و همین کار بهانه ای برای افزایش قیمت ساخت مسکن می شود. این در حالی است که دستمزد کارگر به ریال پرداخت می شود نه دلار. باید قانون شفافی داشته باشیم تا وقتی فولاد را صادر کنیم بتوانیم ارز حاصل از آن را هم وارد کشور کنیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تاثیر صادرات فولاد بر افزایش قیمت ساخت و سازها ، ادامه داد: متأسفانه نظارت عالیه ای از سوی نظام مهندسی ساختمان و دیگر ارگان های ذیربط بر ساخت و سازها صورت نمی گیرد.

حسین‌زهی  گفت: با وجود اینکه ۴۰ درصد از واحدهای مسکونی شهرها فاقد مشتری هستند، اما مردم به خاطر ترس از افزایش قیمت ها در این حوزه سرمایه گذاری می کنند.

وی همچنین با اشاره به سود ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی در ساخت مسکن معمولی گفت: یکی از راهکارها، اصلاح قوانین موجود و وضع قوانین جدید به نفع کشور است، اما عمده طرح ها و لوایحی هم که ارائه می شوند موازی کاری است.