ثبت‌نام مسکن ملی: شنبه ۳۰ آذرماه در ۱۳ شهر استان تهران شروع می‌شود

 

ثبت‌نام مسکن ملی: شنبه ۳۰ آذرماه در ۱۳ شهر استان تهران شروع می‌شود

۱۳ شهر در استان تهران

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص هفتمین مرحله از ثبت‌نام مسکن ملی که استان تهران نیز جزو آن است، گفت: در استان تهران، متقاضیان شهر تهران مثل سایر کلانشهرها باید در شهرهای جدید پذیرش شوند. اما ۱۳ شهر استان تهران در ثبت‌نام حضور دارد. متقاضیان در شهرهای دماوند، کیلان، فیروزکوه، ورامین، قرچک، پیشوا، شریف آباد پاکدشت، شهریار، فرون آباد، صفادشت، اسلامشهر و رباط کریم، می‌توانند روز شنبه ثبت‌نام خود را برای مسکن در شهرهای محل سکونت خود شروع کنند.

محمود‌زاده افزود: علاوه بر این ۱۳ شهر در ۴ شهر جدید استان تهران نیز ثبت‌نام داریم که شهروندان شهر تهران می‌توانند در شهرهای جدید پردیس، پرند، بخشی از ظرفیت شهر هشتگرد و شهر ایوانکی در جنوب شرق تهران متقاضی مسکن باشند.

مسکن مشارکتی

با اینکه قرار نیست ثبت‌نام مسکن ملی برای ساکنان شهر تهران در خود این شهر باشد اما پروژه مسکن تهرانسر جزو این برنامه است. محمودزاده با اشاره به این موضوع گفت: مسکن تهرانسر جزو مسکن ملی است ولی چون تهرانسر جزو پروژه‌های مشارکتی است ثبت‌نام در این مرحله نیست. پروژه‌های مشارکتی با همکاری بخش خصوصی است و باید به مقطعی از پیشرفت کار برسد که ما تعیین سهم کنیم و ببینیم چه سهمی برای دولت و چه میزان سهم برای سازنده است. بعد از مشخص شدن سهم دولت متقاضیان می‌توانند ثبت‌نام کنند و مراحل آن را طی کنند.