روانشناسی معماری

بحث رنگ در روانشناسی معماری در  دکوراسیون یکی از مواردی است که اکثرا در آن به مشکل میخوریم ، شاید چون شناختی از رنگ ها نداریم و نمی دانیم کدام رنگ ها باهم همخوانی دارند و کدام ها ضد هم اند . به همین دلیل می خواهیم نکاتی درباره نحوه انتخاب یک رنگ مناسب در روانشناسی معماری  برای دکوراسیون خانه و ایجاد جذابیت به کمک رنگ ها، بیان می کنیم.

در هنگام انتخاب مبلمان منزل، نو کردن و تغییر رنگ دیوارها، یا هنگام خرید اشیای تزئینی برای خانه، چیزی که مشخص است و برای شما اهمیت دارد، انتخاب رنگ آن می باشد. اما در هنگام خرید در خصوص انتخاب رنگ به چه نکته هایی باید توجه شود؟ کدام رنگ در کنار کدام رنگ مناسب ترند ؟ یا اینکه کدام یک با کدام یک کنتراست ایجاد می کند و باعث جلب توجه می شود؟ بپردازیم به معرفی نکاتی که در این زمینه به شما کمک می کند.

استفاده از چرخه رنگ هادر روانشناسی معماری  برای انتخاب رنگ دکوراسیون

هنگامی که می خواهید رنگ ها مناسب برای خانه تان انتخاب کنید، توصیه می کنیم یک چرخه رنگ زیر دست تان  داشته باشید. چرخه رنگ که می توانید آن را به راحتی در اینترنت هم پیدا کنید، یک شکل ساده است که در آن می توانید رنگ هایی را که می توانند در کنار هم استفاده شوند را ببینید، یا برعکس رنگ های ضد، که باهم کنتراست دارند. در این چرخه رنگ، رنگ هایی که در کنار هم قرار گرفته اند و نزدیک بهم هستند، می توانند در کنار هم استفاده شوند و یک هارمونی زیبا ایجاد کنند.

این رنگ ها آرامش بخش هستند و حس راحتی به مکان می دهند. رنگ هایی که در این چرخه روبروی هم قرار گرفته اند رنگ های ضد هم می باشند و برای ایجاد کنتراست در دکوراسیون مناسب می باشند. اگر می خواهید یک فضای به روز تر و دکوراسیون مدرن تر و امروزی تری داشته باشید، می توانید با استفاده از رنگ های ضد در کنار هم، می توانید زیبایی حاصل شده از این ناهمخوانی ها را کشف کنید و آنها را به رخ بکشید.