زلزله : زلزله اخیر از وضع اسفبار در ساختار مسکن مهر خبر میدهد

مهر

زلزله اخیر از وضع اسفبار در ساختار مسکن مهر خبر میدهد

زلزله شب گذشته در کرمانشاه علاوه بر اینکه بیشترین آسیب را به

مسکن مهر این استان رساند، آسیبی جدی‌تر را به اعتماد ساکنان

ساختمان‌هایی وارد کرد که سال‌هاست دل به گفتهٔ برخی مسئولان از

ایمنی و کیفیت ساخت‌وسازها سپرده‌اند.

 

زلزله شب گذشته

#زلزله شب گذشته بیش‌ترین آسیب را به مسکن مهر استان رساند. این در حالی است که مسئولان دولت‌های نهم و دهم بارها از مقاومت مسکن مهر در برابر زلزله خبر داده بودند و مخالفان این طرح را به باد انتقاد گرفته بودند که چرا «انگ عدم ایمنی» را به مهم‌ترین پروژه ملی کشور می‌زنید.
خسارات شدید زلزله یکشنبه‌شب به ساختمان‌های «مسکن مهر» سرپل‌ذهاب کرمانشاه یک‌بار دیگر ثابت کرد که سرمایه کشور صرف پروژه ای شد که حداقل‌های ایمنی را ندارد.

مدیران مسکن مهر در دولت‌های نهم و دهم معتقد بودند، واحدهای این طرح به دلیل ساخت‌وسازهای اصولی در برابر وقوع شدیدترین زلزله مقاوم هستند.

مهدی هدایت مدیرعامل سابق شرکت عمران پردیس جزو کسانی بود که همیشه در مقابل منتقدان ایستاده  و  می‌گفت با ساخت مسکن مهر مردم صاحب خانه‌هایی می شوند که با نازل‌ترین قیمت‌ها بالاترین کیفیت را دارد.

هدایت مدیرعامل سابق شرکت عمران پردیس سال ۹۴ در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم گفته بود: واحدهای مسکن مهر در برابر زلزله مقاوم هستند.

او گفته بود :با توجه به نحوه طراحی، ساخت و نظارت پروژه‌های مسکن مهر واحدهای این طرح در هیچ زلزله‌ای صدمه نخواهند دید.

مسئولان دولت قبل در فرار رو به جلو منتقدان مسکن مهر را به عدم حمایت از طرح های ملی متهم می کردند و معتقد بودند این طرح علاوه بر توانمندسازی پیمانکاران، باعث شد فناوری‌های جدید ساخت‌وساز در قالب صنعتی وارد کشور شود و ارتقای کیفیت ساخت‌وساز نیز رهاورد دیگر طرح مسکن مهر است، امتیازی که این ساختمان‌ها را از سایر ساخت‌وساز متمایز کرده است. مهر2