کمیسیون امنیت(چندین بار از آمریکا برای بهره برداری از ساختمان های ایران شکایت کرده‌ایم)

مصالح ساختمانی
ساختمان، مصالح ساختمانی، تاسیسات و برق، دکوراسیون، همایش ، نمایشگاه، ساخت و ساز، معماری، راه و شهر سازی، نشریه بازار ساختمان و تاسیسات

چندین بار از آمریکا برای بهره برداری از ساختمان های ایران شکایت کرده‌ایم/ ورود کمیسیون امنیت به پرونده

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از آمریکا به جهت بهره برداری غیر قانونی از املاک ایران در ایالات متحده چندین مرحله شکایت کرده ایم و این بار با ورود کمیسیون امنیت به این موضوع قصدداریم املاک را قیمت گذاری کنیم تا در مجامع بین المللی مسئله را دنبال کنیم.

 ابوالفضل حسن بیکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بهره برداری آمریکا از املاک ایران در ایالات متحده اظهار داشت: اموال متعلق به ایران در خاک آمریکا  در هر بازه زمانی متعلق به ملت ایران است اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا همواره با گرگ صفتی تلاش کرد منافع جمهوری اسلامی را به نفع خود مصادره کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس قوانین بین المللی، اموال ما در هر کشوری باید بر اساس خواست جمهوری اسلامی مورد استفاده قرار گیرد بنابراین جمهوری اسلامی ایران باید تعیین کند که ساختمان ها در اختیار چه کشورهایی و به چه منظوری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اجاره دادن ساختمان های ایران از سوی دولت آمریکا خلاق قوانین بین الملل است، گفت: ما از گذشته پیگیر این مسئله بودیم و بارها به سازمان های بین المللی شکایت کرده ایم اما تلاش داریم که مجدد طرح شکایتی داشته باشیم و برای تکمیل این کار در حال حاضر تلاش داریم املاک را قیمت گذاری کنیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون امنیت نیز در این زمینه ورود کرده است و تلاش داریم با پیگیری و قیمت گذاری مسئله را در مجامع قضایی و کیفری بین المللی دنبال کنیم./