آسانسور و پله برقی

پله برقی وسیله ی جابجایی است که برای جابجا کردن افراد به‌کار است . پله برقی از پلههای به‌هم‌پیوسته‌ای تشکیل شده که به حالت افقی می‌مانند و برای بالا و پایین بردن افراد استفاده می گردد.

پله برقی یک چرخه تکرارشونده از پله‌های در گردش است، که در آن پله‌های بازگشتی در زیر پله‌های بالایی پنهان هستند . وزن پله‌های پنهان با وزن پله‌های آشکار موازنه و برابری می‌کند، بنابراین موتور پله برقی بایستی تنها وزن افراد روی پله برقی را (که در حال بالا یا پایین رفتن هستند) تحمل میکند.

پله‌های برقی از نظر کاربردی به ۳دسته semi out door -indoor- out door تقسیم میگردد که به ترتیب در محیط آزاد(بیرون از ساختمان) ، محیط بسته(داخل ساختمان) و نیمه بسته(پل‌های عابر پیاده) استفاده می گردند.پله‌های مکانهای عمومی به صورت heavy duty طراحی می گردد که همان پله‌های معمولی تقویت شده می‌باشند که برای کار در شرایط دشوار طراحی می گردند. پله‌های برقی معمولاً در دو زاویه ۳۰و ۳۵ درجه طراحی میگردند البته در مکانهای مسطح ۰ تا ۱۲ درجه هم تولید میگردد که به آن‌ها راهروی متحرک یا auto walk می گویند. مزایای زیادی برای پله‌های برقی می‌توان برشمرد. با وجود اشغال فضایی تقریباً همسان با پلکان معمولی، یک پله برقی می‌تواند شمار زیادی از افراد را جابجا کند. در صورت رعایت قانون بازگذاشتن سمت چپ برای راه‌روندگان در پله برقی، این پله‌ها می‌توانند جابجایی بسیار سریع افراد را میسر کنند. قیمت پله‌های برقی نسبت به ارتفاع کف تا کف جابجایی تعیین می گردد.

آمارها نشان می‌دهد که در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۰۴ تعداد ۳۰ هزار پله برقی وجود داشت و در آن کشور هر ساله ۹۰ میلیارد جابجایی افراد بر روی این پله‌ها انجام می‌گیرد.

آسانسور وسیله ای است الکترومکانیکی، که امروزه با ورود حوزه علوم هوش مصنوعی به صنعت این وسیله نیز تکامل پیدا کرد و به عنوان یک وسیله کاملاً کاربردی به صورت گسترده در بین جوامع شهری مورداستفاده قرارمیگیرد.در عصری که ما زندگی می کنیم با ساخت آسمان خراش ها و برج های بلند نیاز به استفاده از آسانسور بیش از گذشته احساس شده است.

آسانسور و پله برقی

ردیف مشخصات اصلی توضیحات
۱ برق مورد نیاز ۵۰ Hz // Drive 380 V -/+10% //Lighting 220
۲ زنجیر اصلی پله برقی بابرند آودا Step Chain Aoda
۳ شناسه پله برقی E1 – E2
۴ محل نصب Indoor
۵ ارتفاع (میلیمتر)
۶ زاویه ۳۵- ۳۰
۷ عرض مفید پله (میلیمتر) ۷۰۰
۸ تعداد تکیه گاه میانی NO
۹ طول مورد نیاز جهت نصب (میلیمتر) ۱۲۱۰۰
۱۰ عرض مورد نیاز جهت نصب (میلیمتر) ۱۴۰۰
۱۱ چیدمان پله برقی ها تکی یا موازی
۱۲ موتور و گیربکس هیتاچی
۱۳ اینورتر / VVVF دارد – Yaskawa
۱۴ چشمی فتوسل جهت حرکت هوشمند و اتوماتیک دارد
۱۵ سرعت ۰.۵ m/s
۱۶ جنس دستگیره / هندریل پلاستیک
۱۷ رنگ دستگیره / هندریل مشکی
۱۸ جنس راهنمای دستگیره / هندریل استیل ضد زنگ گرید ۴۳۱
۱۹ جنس نرده شیشه نشکن با ضخامت ۱۱ میلیمتر
۲۰ ارتفاع نرده (میلیمتر) ۱۰۰۰
۲۱ رنگ شیشه نرده شفاف
۲۲ جنس دکینگ های داخلی و خارجی استیل ضد زنگ خشدار گرید ۴۳۱
۲۳ جنس پاخور زیر نرده استیل ضد زنگ خشدار گرید ۴۳۱
۲۴ برس کناره پله ها دارد
۲۵ جنس پله استیل ضد زنگ
۲۶ رنگ پله مشکی
۲۷ جنس شانه ها آلومینیوم
۲۸ صفحات پاخور ورودی و خروجی استیل ضد زنگ طرحدار
۲۹ درجه حفاظت تابلو کنترل IP21
۳۰ درجه حفاظت موتور IP21
۳۱ انطباق با استاندارد EN115 دارد
TOP